Auto-moto

BMW iX3 oficiálně. Elektrické SUV zpředu opravdu vypadá jako Kia

Po úniku prvních snímků představilo BMW v Pekingu nový elektrický koncept iX3. SUV využívá modulární platformu a na jedno nabití ujede okolo 400 kilometrů.

Seat Arona je 84. SUV na českém trhu. Krásně jede, ale ničím nepřekvapí

Na českém trhu se loni prodávalo 83 modelů kategorie SUV. Co přináší ten osmdesátý čtvrtý, kterým je Seat Arona? Slibuje vše, co jeho konstruktéři naslibovali, nebo je jen dalším automobilem ze stále oblíbenější kategorie?

Toto jsou nejvýkonnější motory dle počtu válců. Monstra svého druhu nemusí stát miliony


Pokud toužíte po nejvýkonnějším motoru své třídy, nepotřebujete nutně miliony korun na jeho koupi. Tedy, pokud se na věc podíváte tou správnou optikou. (Petr Prokopec)

Nedostatek umělého semiše pro auta. Výrobce nestíhá vyrábět alcantaru

Italská firma Alcantara, která vyrábí stejnojmennou syntetickou náhradu semiše, hlásí nedostatek výrobních kapacit, aby nasytila rostoucí poptávku automobilek a dalších společností.

Češi zase posouvají hranice. Tato Škoda Superb má 523 koní a 567 N.m!

Pod kapotou bílého Superbu je dvoulitr TSI o původním výkonu 280 koní. Společnost HotHatchShop jej však vyladila na téměř dvakrát tolik!

První korejský hot hatch vyzval na souboj „originál” z Německa. Jak dopadl tentokrát?


Proti francouzské konkurenci překvapivě neobstál, i když měl být jedním z králů segmentu. Teď se postavil té německé, ovšem v o poznání jednodušší disciplíně - ve sprintu. (Petr Prokopec)