Zlepšete se ve střelbě rychle a efektivně. Pomocníkem se vám stane kolimátor. Pokud se v této oblasti prozatím neorientujete, může pro vás být výběr tohoto vybavení obtížný. O co se opřít?
Způsob instalace kolimátoru
Dříve než se pustíte do samotného výběru kolimátoru na zbraň, zvažte, na jaký typ zbraně bude osazen. Například u Holosun se u veškerých modelů setkáte se standardizovanou montáží s označením Picatinny/Weaver. Z toho vyplývá, že by touto montáží měla disponovat i vaše zbraň. Pokud tomu tak není, neobejdete se bez určité redukce.
Podpora instalace kolimátoru
Dalším faktorem, na který se zaměřit, je podpora instalace kolimátoru. Některé zbraně kolimátor podporují již z výroby. V takovém případě bývají označeny zkratkou OR (Optics Ready). To v podstatě znamená, že má model v závěru z výroby vyfrézované lůžko před hledím.
Pokud vaše zbraň řešení Optics Ready nemá, není nutně třeba zoufat. Pouze bude nutné nejprve vaši zbraň upravit u puškaře.
Vyberte si typ kolimátoru
Následně na řadu přichází samotný výběr typu kolimátoru. Jednotlivé modely lze rozdělit do 3 kategorií, tedy micro, otevřené a uzavřené.
Micro kolimátory zaujmou svou kompaktní konstrukcí. Jejich optika má průměr 20 mm. Otevřené kolimátory se pyšní velmi nízkou hmotností a zároveň skvělým průhledem. Oproti tomu uzavřené kolimátory jsou o něco robustnější a těžší. Vzhledem ke své konstrukci však nabídnou zvýšenou odolnost.
Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.